Lekos - internet service provider


 
 

Zákaznícka zóna

Oznamy


lekosshop
webmail

Funkcie digitálnej televízie LEKOS Flexi TV

LEKOS Flexi TV · Cenník LEKOS Flexi TV · HBO GO a HBO OnDemand


Sledovanie odvysielaných relácií
Sledovať môžete odvysielané relácie 24 hodín dozadu, prípadne až do 30 dní dozadu na celkovo viac ako 45 TV staniciach.

Viac informacií

Možno tiež patríte k ľuďom, ktorí nemajú príliš veľa času na sledovanie televízie. No napriek tomu máte iste obľúbené relácie, ktoré by ste si radi pozreli. Lenže v čase keď ich televízie vysielajú máte ešte veľa iných povinností. Práve na to slúži funkcia sledovania už odvysielaných relácií, ktorá je vám k dispozícii vďaka funkcionalite STB Motorola / Arris.

Túto funkciu môžete využívať na najsledovanejších televíziách, ale aj na staniciach, ktoré majú naši zákazníci radi. Pravideľne aktualizujeme rozsah funkcionality sledovania odvysielaných relácií a optimalizujme zoznam TV staníc, kde je táto funkcia dostupná.

Služba umožňuje sledovať už odvysielané relácie v minulosti 1 deň dozadu alebo až 7 dní dozadu. Celkovo je táto funkcia dostupná až na cca 45 najsledovanejšich televíznych staniciach. Kompletný zoznam televíznych staníc, na ktorých je k dispozícii táto funkcionalita získate na zákazníckych centrách našej spoločnosti.

Ide o funkcionalitu našich STB zariadení Motorola / Arris využívajúce middleware systém Nangu.TV. Funkcionalita umožňuje pristupovať k už odvysielanému obsahu v pôvodnom tvare a obsahu na základe informácií EPG platných v danom čase. Naša spoločnosť preto neručí za úplnú zhodu takto sledovaného obsahu s EPG programom, najmä ak TV stanica nedodrží začiatok vysielania programu

Nahrávanie programov
Nahrávanie je na STB bez HDD dostupné na viac ako 30 staniciach. Na STB s HDD je dostupné na takmer všetkých staniciach.
Viac informacií

Keď si chcete vychutnať dobrý film, potrebujete na to kľud a pohodu. Navyše sa stáva, že televízie vysielajú aj 2-3 dobré filmy naraz. Riešenie je jednoduché - nahrajte si ich.

Spôsob a rozsah nahrávania relácií závisí od toho, aký program chcete nahrávať a aký typ STB prijímača máte (či je vybavený pevným diskom HDD). Vo väčšine prípadov sa používa funkcia nPVR (network personal video recorder), nahrávanie v sieti. K tomuto nahrávaniu nepotrebujete STB s HDD.

Nahrávanie programov je dostupné na viac ako 30 najsledovanejšich televíznych staniciach.

Nahrávanie na STB s HDD

Pokiaľ chcete nahrávať aj z ostatných TV staníc, kde nie je aktívna služba sieťového nahrávania (nPVR) obstarajte si STB s harddiskom (HDD). Nahrávanie sa nastavuje pomocou EPG informácií (elektronický programový sprievodca), alebo kde nie je dostupná funcia EPG, je možné pohodlne nahrávať podľa zadaného časového intervalu. Samozrejme môžete sledovať v rovnakom čase aj iný program.

Pre takéto riešenie dodávame model Motorola STB 1853, ktorý obsahuje 500 GB HDD.

Kompletný zoznam televíznych staníc, na ktorých je k dispozícii táto funkcionalita získate na zákazníckych centrách našej spoločnosti.

Sledovanie od začiatku
Naša digitálna televízia umožňuje sledovať mnohé TV programy od začiatku, bez toho, že by ste ich predtým sledovali.
Viac informacií
Prídete domov z práce a chcete si pozrieť aktuálne správy, ale už sa pomaly končia. Stačí ak zoberiete do ruky diaľkový ovládač a môžete ich okamžite sledovať od začiatku.

Je to jednoduché, lebo naša digitálna televízia umožňuje sledovať mnohé TV programy od začiatku bez toho, že by ste ich predtým sledovali. Nikdy sa Vám teda nestane, že zmeškáte Váš obľúbený program.

V prípade, že stlačíte tlačidlo „OK“ pri sledovaní relácie od začiatku, zobrazí sa špeciálna informačná lišta. Je to lišta, ktorá okrem toho, že zobrazuje názov relácie, jej trvanie a časovú os, umožňuje program posúvať dopredu aj dozadu, prípadne ho môžete zastaviť.

TIP! Sledovať relácie od začiatku môžete, ak stlačíte zdvojenú šípku na diaľkovom ovládači dvakrát za sebou.

Informácia o Sledovaní relácií od začiatku: Celkovo je táto funkcia dostupná až na cca 30 najsledovanejšich televíznych staniciach. Kompletný zoznam televíznych staníc, na ktorých je k dispozícii táto funkcionalita získate na zákazníckych centrách našej spoločnosti.

Videopožičovňa
Vo videopožičovni nájdete množstvo nových filmov, ktoré poznáte z kina či TV, ale aj starú, dobrú filmovú klasiku.
Viac informacií

flexiTV je iná ako ostatné televízie... flexiTV je plná filmov!

Máme pre Vás skvelú správu! Už nikdy sa Vám nestane, že v televízii nepôjde dobrý program. Skutočne!

Ak na žiadnej televíznej stanici nevysielajú to, čo chcete, vyberte si z bohatej ponuky našej videopožičovne! Len tak - ZADARMO!

Vo videopožičovni, ktorá je súčasťou našej digitálnej TV, nájdete množstvo nových filmov, ktoré iste poznáte z kina. Okrem aktuálnych noviniek, ktoré zatiaľ nevysielala žiadna bežná televízia, sa tam nachádzajú aj overené filmy, ktoré si radi pozriete znova. Všetky filmy, ktoré sú k dispozícii zadarmo, sa vám zobrazia ako "Služba zakúpená". Tieto filmy môžete ihneď sledovať bez akýchkoľvek poplatkov.

Filmovú ponuku stále dopĺňame o novinky a rozširujeme o množstvo dobre známych filmov v spolupráci s odborníkmi zo spoločnosti Banaxi.

Ako si pozrieť film vo videopožičovni - v starom menu:

 1. Videopožičovňu nájdete v časti "videoslužby" v základnom menu našej digitálnej televízie.
 2. Filmy sú zoradené do rôznych kategórií. Filmy v požičovni sú k dispozícii bezplatne, sú označené: "Služba zakúpená".
 3. Pokiaľ ste si vybrali konrétny film, prejdite šípkami na tento film a stlačte "OK".
 4. Na pravej strane máme k dispozícii túto ponuku, v ktorej sa pohybujete opäť šípkami: "Späť", "Sledovať", "Detail", "Upútavka", "Textový zoznam" a "Zavrieť".
 5. Pre sledovanie filmu prejdite na voľbu "Sledovať" a potvrďte tlačidlom "OK" na diaľkovom ovládači.
 6. Filmy môžete opätovne sledovať, pretáčať, zastaviť. Filmy, ktoré ste sledovali, nájdete počas 48 hodín od vypožičania aj v záložke "ZAKÚPENÉ".

Poznámka: Z dôvodu nevhodnosti obsahu filmu do určitej vekovej hranice (zvyčajne 18 rokov) môže systém žiadať zadanie PIN-kódu.

Ako si pozrieť film vo videopožičovni - v novom menu:

 1. Videopožičovňu nájdete v hlavnom menu ako 3. položku nad červenou čiarou. Vyberte voľbu "Filmy".
 2. Filmy sú zoradené do rôznych kategórií. Filmy v požičovni sú k dispozícii bezplatne, sú označené: "Služba zakúpená".
 3. Pokiaľ ste si vybrali konrétny film, prejdite šípkami na tento film a stlačte "OK".
 4. Na spodnej lište máme k dispozícii túto ponuku, v ktorej sa pohybujete opäť šípkami vľavo/vpravo: , "Hrajú" a "Možnosti".
 5. Pre sledovanie filmu prejdite na voľbu "Možnosti" a potvrďte tlačidlom "OK" na diaľkovom ovládači "Sledovať teraz"
 6. Filmy môžete opätovne sledovať, pretáčať, zastaviť. Filmy, ktoré ste sledovali, nájdete počas 48 hodín od vypožičania aj v záložke "ZAKÚPENÉ".

Poznámka: Z dôvodu nevhodnosti obsahu filmu do určitej vekovej hranice (zvyčajne 18 rokov) môže systém žiadať zadanie PIN-kódu.

Videopožičovňa bude bezplatnou súčasťou vašej digitálnej televízie flexiTV aj počas celého roka 2017. Využívať ju môžu všetci zákazníci so štandardnou platenou službou digitálnej televízie.

Ďalšou skvelou videopožičovňou plnou výborných filmových a seriálových hitov, ktorú máte k dispozícii k objednaným HBO balíkom je aj služba HBO OD.

Programový sprievodca
EPG je elektronický programový sprievodca. Nahrádza v plnom rozsahu klasický tlačený TV program.
Viac informacií

Elektornický programový sprievodca nahrádza v plnom rozsahu klasický tlačený televízny program. Dokonca často poskytuje informačne bohatší obsah o programoch a ich protagonistoch. Veľmi dôležitý pre výber toho, čo budete sledovať je aj rating, teda hodnotenie väčšiny relácií.

Navyše EPG prehľadne a pohodlne zobrazuje informácie o reláciách priamo na TV obrazovke.

Okrem informačnej hodnoty má elektronický programový sprievodca aj jasné praktické využitie. Pretože prostredníctvom tejto funkcie môžete prepnúť na práve vysielaný program resp. reláciu, taktiež môžete spustiť vybranú reláciu od začiatku, prípadne nastaviť nahrávanie relácie (prípadne celej série, ak sa jedná napríklad o seriál), alebo aj vstúpiť do archívu televízneho vysielania, ako aj získať mnohé podrobné informácie o relácii, ktorá vás zaujíma.

Mobilná a webová aplikácia
Sledujte digitálnu televíziu flexi TV s plnou funkcionalitou na mobile, tablete alebo v počíťači.
Viac informacií

Mobilná aplikácia flexi TV - Televízia vždy po ruke

Prečo by ste mali prísť o výhody, ktoré vám ponúka naša digitálna televízia? Zoberte si ju so sebou! Vašu flexi TV sme preniesli aj do mobilu alebo tabletu.

Mobilnú aplikáciu, ktorá vám umožní využívať našu digitálnu televíziu naplno si môžete zadarmo stiahnuť do smartphonu. Aplikácia je momentálne určená pre našich zákazníkov s aktívnou službou digitálnej televízie (neskôr budú tieto služby dostupné pre všetkých našich zákazníkov). Aplikácia je určená pre mobilné telefóny a tablety s operačným systémom iOS od Apple a AndroidTM od GoogleTM.

Vašu digitálnu televíziu flexi TV, ktorú ste doteraz sledovali len na obrazovke televízora sme preniesli aj do počítača.

.

Digitálnu televíziu so všetkými obľúbenými funkciami teraz nájdete aj v novej zákazníckej zóne na www.flexi.sk. Služba je dostupná pre všetkých užívateľov našej digitálnej televízie flexiTV (pripravujeme spustenie špeciálnej tarify bezplatnej flexiTV pre všetkých našich zákazníkov).

Túto možnosť určite uvítate, keď si budete chcieť vyhľadať v bohatej ponuke programov svoju reláciu na večer, alebo si jednoducho pozrieť niečo zaujímavé na väčšom monitore, ako len na tablete alebo mobile. V takom prípade využite sledovanie televízie prostredníctvom počítača.

Niekoľko rád:

 • Prečítajte si najlepšie odporúčania na základe skúseností používateľov služby flexiTV.
 • pre používanie TV aplikácie v počítači alebo v mobilnom zariadení musíte byť prihlásený svojím osobným prístupovým účtom do systému flexi,
 • pre používanie služby flexiTV v počítači, alebo na mobilnom zariadení musíte mať povolené právo "flexi TV webová a mobilná aplikácia" v nastavení účtu v správe prístupov,
 • aktuálne je možné pri službe flexiTV využívať 3 zariadenia, počítače alebo mobilné zariadenia (smartfóny či tablety), počet sa vzťahuje len na konkrétne zariadenia, nie na použitý prístupový účet (napr. 5 členov rodiny, každý so svojím užívateľským prístupom, môže používať jeden počítač).

Ďalšie informácie:

LEKOS Flexi TV
Cenník LEKOS Flexi TV
HBO GO a HBO OnDemand

Optická digitálna televízia | Internet | Všeobecné obchodné podmienky
Pracovné Ponuky | Cenník Pripojenia | Kontakt